Scanstrut Black Horizontal Deck Seal Connector f/Cables 6-10mm - .24"-.39" [DS-H10-BLK]
MSRP:
Was:
Sale Price:
Now:
You save:
- SKU:
- CWR-80730
- UPC:
- MPN:
- DS-H10-BLK
(No reviews yet)
Write a Review
Write a Review
×
DS-H10-BLK Horizontal Cable Seal - Black
Features:
- Watertight installation - 100% waterproof with an IPX68 rating
- The low-profile construction is impact resistant and provides extra protection from water.
Technical Specifications:
- Fits cable size (diameter) - .24" to .39" (6 - 10 mm)
- Height - 1.06" (27 mm)
- Width - 1.75" (44.5 mm)